Pomóż nam stworzyć Jednodniowe Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Zaprezentuj swoje pamiątki związane z Marszałkiem 11 listopada 2017 r. w Forcie Sokolnickiego.

 

piłsudski

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany wraz z Urzędem Dzielnicy Żoliborz, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Fundacja Protektoria zapraszają do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Wydarzenie odbędzie się 11 listopada 2017 r. w Forcie Sokolnickiego przy ul. Czarnieckiego 51 w Warszawie w godzinach 12001600. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawa oraz Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie.

W programie wydarzenia m.in. koncert pieśni legionowych w wykonaniu chóru Gregorianum, wykład na temat budowy nowoczesnego państwa polskiego oraz myśli politycznej i społecznej Józefa Piłsudskiego, multimedialna prezentacja nowego kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz program edukacyjny dla najmłodszych, pokaz grupy rekonstrukcyjnej Radosław z czasów Bitwy Warszawskiej 1920. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również prezentacja fotogramów przygotowana przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Istotnym punktem wydarzenia będzie wystawa pamiątek związanych z Józefem Piłsudskim, które znajdują się w prywatnych zbiorach mieszkańców Warszawy. Zwracamy się zatem z prośbą do osób, które posiadają pamiątki związane z Marszałkiem oraz jego działalnością, by zechciały je zaprezentować i podzielić się wspomnieniem o tej wyjątkowej postaci, podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Forcie Sokolnickiego.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wystawie prosimy o kontakt: biuro@tpw-zb.pl lub tel. (22) 251 54 57 do 31 października 2017 r. W imieniu organizatorów Maria Wiro-Kiro prezes TPW Oddział Żoliborz-Bielany

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.