Zbliża się rocznica Powstania Warszawskiego. Moralnym obowiązkiem mieszkańców Warszawy jest pielęgnowanie pamięci o wszystkich walczących w tym bohaterskim zrywie. A jak możemy najlepiej uczcić tamte dni? Pamiętając i pogłębiając swoją wiedzę o bohaterach Powstania, o znanych i nieznanych żołnierzach z biało-czerwoną opaską na rękawie, starszych, młodych i tych najmłodszych, harcerzach. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim na terenie Żoliborza i Bielan, który pozwoli wam przybliżyć historię tamtych dni. Konkurs trwał będzie od 01 sierpnia 2020 r do 30 września 2020 r.

Nagrodami głównymi będą wydawnictwa historyczne, a każdy z uczestników otrzyma nagrodę za udział w konkursie. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodszych mieszkańców Żoliborza i Bielan, aby poznawali historię swoich niezwykłych dzielnic. Informacje o konkursie, regulamin i materiały konkursowe znajdziecie na Facebooku (profil TPW Oddział Żoliborz i Bielany), na stronie www.tpw-zb.pl oraz w siedzibie organizatora konkursu – Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz i Bielany, ul. Marii Kazimiery 20/2 (wakacyjne dyżury: każdy wtorek od 14.00 – 16.00 i każdy czwartek od 17.00-19.00).

Współorganizatorami konkursu są: Urząd Dzielnicy Bielany i Urząd Dzielnicy Żoliborz, a patronat sprawują Burmistrzowie obu dzielnic. Na plakacie wykorzystaliśmy fragmenty fotografii murali autorstwa znakomitego artysty malarstwa ściennego Ariela Kuli, na które artysta wyraził zgodę.
Zachęcamy do udziału

konkurs Powstanie A3 maly

 

Dokumenty do pobrania:

Regulamin

Karta uczestnika

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.