Plakat tpw wieszczow 1

200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz – Bielany zorganizował KONKURS RECYTACJI POLSKIEJ POEZJI ROMANTYCZNEJ pt. STROFY WIESZCZÓW, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, publicznych i niepublicznych z dzielnic: Żoliborz i Bielany, który rozpoczął się 15 września 2022 r. Konkurs został objęty patronatem przez burmistrzów dzielnic: Żoliborz i Bielany.
Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu. Nagrody dla laureatów ufundują: dla laureatów ze szkół bielańskich - Urząd Dzielnicy Bielany, a dla laureatów szkół żoliborskich - Urząd Dzielnicy Żoliborz. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie.

>>>>REGULAMIN<<<<

Regulamin Konkursu

Zapraszamy na Kępę Potocką na 4 koncerty w Lipcu i Sierpniu, na scenie obok kawiarni Mała Czarna

10.07 godz. 15:00 niedziela - Monika Sikorska

23.07 godz. 15:00 sobota - Aleksander Dmowski

6.08 godz. 15:00 sobota - Pieśni Powstańcze

21.08 godz. 15:00 niedziela - Zespół Mendorfina

Plakat zbiorczy Bielany A42

Zgodnie z wolą Jury - użytkownicy Facebooka, którzy lajkowali na nadesłane na konkurs zdjęcia (stan polubień/lajków na 30 czerwca 2022r, godz.19.00),

• pierwsze miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie za "Ogród Marzeń" (465 polubień);

1 Ogród Marzeń przy SP 209 1

• drugie miejsce przyznano Ośrodkowi Wsparcia dla Seniorów nr 2, ulica Wrzeciono 5A, Warszawa za „Lawendowy Zakątek” (457 polubień);

Lawendowy Zakątek przy Ośrodku Wsparcia dla Seniorów nr 2
• trzecie miejsce zajął ogródek przydomowy przy budynku wielorodzinnym przy ul. Broniewskiego 11c w Warszawie (268 polubień).

Ogródek przy budynku wielorodzinnym ul. Broniewskiego 11c 1

Wszystkim uczestnikom konkursu raz jeszcze serdecznie gratulujemy i zapraszamy do przyszłorocznego konkursu Bielany i Żoliborz w kwiatach.
Prezentujemy po jednym zdjęciu każdego z laureatów. Wszystkie zdjęcia dostępne są na naszej stronie na Facebooku.

Bielany i Żoliborz w kwiatach 2022 a

01 czerwca 2022r rozpoczynamy kolejną edycje konkursu z cyklu Bielany i Żoliborz w kwiatach. Będziemy nagradzać najpiękniejsze, zgłoszone do konkursu balkony, ogródki, okna, skwery.

Wystarczy tylko sfotografować ukwiecony obiekt i przesłać jego zdjęcie/zdjęcia, wraz z kartą zgłoszenia, na adres biuro@tpw-zb.pl. Zdjęcie lub zdjęcia zostaną zamieszczone na naszej stronie na Facebooku – Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany, w ciągu 48 godzin od otrzymania przesyłki. Im więcej polubień (lajków) otrzyma zdjęcie, tym większe będzie mieć szanse na nagrodę.

A nagrody będą trzy:
pierwsza - bon towarowy w wysokości 500 zł,
druga - bon towarowy w wysokości 250 zł, 
trzecia - bon towarowy w wysokości 150 zł.
Wszystkie bony towarowe będą do sklepu Leroy Merlin Arkadia, Al. Jana Pawła II 82, 00-175 Warszawa, sponsora nagród.


Konkurs kończy się 30 czerwca 2022r. o godzinie 19.00.
Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie konkursu. 
Informacje o konkursie można otrzymać pod numerem telefonu 22 251 54 57

Do pobrania: Regulamin Konkursu

  

Przekazujemy Państwu sprawozdanie z działalności naszego Oddziału za rok 2021, w którym to roku staraliśmy się zapewnić mieszkańcom Bielan i Żoliborza szeroką ofertę.

Ten naznaczony pandemią i związanymi z nią ograniczeniami rok, po raz kolejny pokazał, jak wielka siła tkwi w zaangażowaniu, kreatywności i dobrej współpracy grupy społecznie działających osób, przy wsparciu i pod kierunkiem szanowanego i lubianego lidera. Naszym liderem jest Maria Wiro-Kiro. Nie sposób przecenić obecności, zaangażowania, umiejętności i kreatywności Marii. To dzięki niej przede wszystkim udało nam się w 2021 roku tak wiele zrobić. Maria ma umiejętność pielęgnowania kontaktów międzyludzkich, autentyczność w kreowaniu pomysłów i sposobów ich realizacji, wspaniałe umiejętności organizatorskie i zdolność doceniania każdej, nawet najmniejszej inicjatywy i zaangażowania. Członkowie naszego Oddziału widzą, jak wiele, z jakim zaangażowaniem i jak skutecznie działa społecznie Maria. Także mieszkańcy Bielan i Żoliborza widzą to i doceniają. Wokół naszych inicjatyw coraz bardziej rośnie środowisko osób zaangażowanych społecznie i obywatelsko na rzecz Warszawy.

Zapraszamy Państwa do lektury naszego sprawozdania.

Maria 1

Organizatorem konkursu było TPW Oddział Żoliborz-Bielany. Patronat nad konkursem objęli burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy pan Grzegorz Pietruczuk oraz burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy pan Paweł Michalec.
Konkurs trwał od 01 lutego 2021 roku do 15 października 2021r. Ten długi okres trwania konkursu miał dać szansę uczestnikom konkursu na sfotografowanie tego pięknego zakątka Warszawy, jakim jest Kępa Potocka, podczas kolejnych pór roku od zimy poprzez wiosnę, lato i jesień.

Na konkurs wpłynęło 99 pięknych zdjęć. Jury konkursu miało nie mały kłopot, by wyłonić laureatów konkursu, bo każde z nadesłanych zdjęć było wyjątkowe.
Laureatami konkursu zostali:

01 lutego 2021 roku ruszyła kolejna, już siódma, edycja konkursu fotograficznego, tym razem zatytułowana „Cztery pory roku na Kępie Potockiej”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany. Współorganizatorami są Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawa i Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Patronat nad konkursem objęli – burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół publicznych i niepublicznych z Żoliborza i Bielan.


Kępa Potocka, to piękny zielony teren łączący obie dzielnice. Warszawiakom kojarzy się on ze spacerami, rekreacją i odpoczynkiem wśród cudownej przyrody. O każdej porze roku Kępa Potocka wygląda pięknie. Nie zwlekaj i zacznij fotografować zimą, wiosną, latem albo jesienią. Konkurs trwa od 01 lutego do 15 października. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.

DO POBRANIA:
KARTA I REGULAMIN 

plakatKonkursu 2021 

 

Akcja krwiodawstwa 5 sierpnia

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany oraz Klub HDK PCK „Dar Serca” w dniu 05 sierpnia 2021 roku w godzinach 10.00-15.00, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przy ul. Żeromskiego 29, organizują akcję krwiodawstwa pod hasłem „oddaj krew, jak Powstańcy”. Akcja została zaproponowana dla uczczenia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przez ubiegłorocznego laureata konkursu wiedzy o Powstaniu Warszawskim, dwunastoletniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 223 na Bielanach Teodora Rogozińskiego. Akcję objął patronatem burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą przekazać potrzebującym ten wyjątkowy dar serca, krew.

Plakat - Spotkajmy się - obchody 77 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

Szanowni Państwo, Przyjaciele Warszawy i jej sympatycy, gorąco zapraszamy 04 sierpnia 2021 roku o godz. 17.00 na plac Teatralny pod tablicę upamiętniającą śmierć poety, żołnierza, patrioty, bohatera Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.


Bieżący rok Sejm RP uchwalił rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w związku z 100. rocznicą jego urodzin, jaka przypada w 2021r. Dla nas, przyjaciół Warszawy, dla których pamięć o Powstańcach Warszawskich i ich bohaterskich czynach jest bardzo ważna, postać K.K. Baczyńskiego jest wyjątkowa, stąd, każdego roku organizujemy akcję „Spotkajmy się”, która ma na celu wspólne i jak najszersze uczczenie pamięci o poecie. Bądźmy razem!

Z przyjemnością informujemy, że laureatem konkursu „Żoliborz i Bielany w kwiatach 2021r” został ogród społecznościowy „Nasz Ogródek” prowadzony przez Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Nr 1, z udziałem okolicznych mieszkańców, zlokalizowany w  Alei Zjednoczenia 13 (w podwórku od strony ulicy Lipińskiej) w dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Serdecznie gratulujemy pięknego ogrodu i pasji w jego prowadzeniu. Mieszkańców Bielan zachęcamy do spaceru do ogrodu i zachwycania się jego urokiem. Przy tej okazji gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Każdy zgłoszony do konkurs obiekt budził nasz wielki podziw i radość.

 

Zdjęcie nr 3

Zdjęcie nr 1

Zdjęcie nr 2

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.