drogi bielanyChociaż jedyną większą inwestycją dzielnicową na Bielanach w ostatnich latach jest przebudowa ulicy Reymonta, to poruszając się po naszej dzielnicy nietrudno zauważyć dużo więcej dróg w budowie lub tych, które dopiero co zostały wyremontowane i oddane do użytkowania.

Ponad rok temu wybudowano nowe rondo na styku ulicy Wólczyńskie i Arkuszowej, które znacznie ułatwiło włącznie się do ruchu pojazdów jadących od strony Cmentarza Północnego. Wraz z nowym rondem wyremontowana została ulica Wólczyńska, aż do skrzyżowania z ulicą Reymonta. Bardzo cieszą mieszkańców długo oczekiwane i niezwykle potrzebne chodniki, szczególnie ten ułożony wzdłuż muru Cmentarza Wawrzyszewskiego, ale także drugi biegnący od ulicy W. Reymonta do ulicy Aspekt. Ten odcinek został jednocześnie przystosowany dla rowerzystów, a droga zyskała status pieszo-rowerowej. Stanowi ona cenny nabytek dla bielańczyków zdążających po zakupy do supermarketu Leclerc oraz do Kościoła św. Marii Magdaleny. Szkoda tylko, że niemożliwe było poprowadzenie dodatkowego chodnika za Kapliczką Wawrzyszewską, jak pierwotnie planowano. Niestety na przeszkodzie stanęły sprawy dotyczące własności gruntów.

Nietrudno zauważyć, jak bardzo zmieniło się i nadal zmienia w otoczenie Bazarku Wolumen. Po zakończeniu prac związanych z budową drugiej nitki ulicy Kasprowicza okolice Stacji metra Wawrzyszew znacznie zyskały na urodzie i estetyce, również za sprawą nowo wyremontowanej ulicy Wergiliusza. Sam bazarek również zmienia swoje oblicze. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe, eleganckie pawilony handlowe okalające teren bazarku. Po oddaniu do użytku ulicy Reymonta, okolice bazarku i stacji metra zmienią się nie do poznania.

Gigantyczne zmiany dokonują się także wokół bielańskiej stacji metra Słodowiec, czyli na Serku Bielańskim. Zlikwidowany został fragment ulicy Kasprowicza, w zamian powstała ulica Sacharowa, a na niej dwa ronda, jedno przy Żeromskiego, a drugie przy Kasprowicza. Ruch na ulicy Żeromskiego będzie sprawniejszy dzięki zlikwidowaniu „wąskiego gardła”, czyli przewężenia na wysokości Komendy Rejonowej Policji. Po obydwu stronach ulicy Żeromskiego powstały długo oczekiwane ścieżki rowerowe. Całość zmian na Serku zwieńczy nowe skrzyżowanie ulic Marymonckiej i Sacharowa, o które długo zabiegali mieszkańcy Bielan.

Sami Państwo oceńcie, ale ja uważam, że nasze Bielany bardzo się zmieniają i pięknieją. Myślę, że nie tylko mnie cieszą zmiany, które nadają nowej estetyki i funkcjonalności naszej dzielnicy.

24 lipca 2014r. Joanna Radziejewska ul. Reymonta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.