bysPoczątki Firmy „BYŚ” Wojciech Byśkiniewicz sięgają 1976 roku. Dziś oferuje ona szeroki zakres usług w branży komunalnej, m.in. zimowe i letnie utrzymanie dróg, zieleni, a przede wszystkim odbiór i zagospodarowanie odpadów. Na tle innych firm w branży BYŚ wyróżnia się innowacyjnością, wykorzystaniem najlepszych dostępnych technologii oraz ogromnymi, przekraczającymi unijne wymagania, poziomami odzysku odpadów. Konkurencyjne ceny świadczonych usług, szybka reakcja na zmieniające się potrzeby klienta oraz 100 procentowy polski kapitał to dodatkowe atuty tej marki.

Firma, będąca prekursorem nowatorskich rozwiązań, dysponuje obecnie nowoczesną flotą pojazdów i maszyn. Istotne jest, że jako jedyna na tym rynku, posiada w pełni zmechanizowany Zakład Przetwarzania Odpadów, a w jego ramach sortownię, do której rocznie może trafić aż 150 tys. ton odpadów i nawet 80 procent z nich podlega odzyskowi. Uruchomiona w maju 2011 roku instalacja działa w oparciu o najnowsze zdobycze myśli technicznej w tym zakresie i jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i Europie.

Więcej na stronie www.bys.com.pl

huta warszawa logo

Warszawska huta, należące od 2005 roku do światowego koncernu ArcelorMittal, produkuje stal nieprzerwanie od 60 lat. Dziś jest jedną z najnowocześniejszych hut stali w Europie. Od momentu prywatyzacji w modernizację zakładu zainwestowano ponad 220 mln €.

Stal wyprodukowana w Hucie ArcelorMittal Warszawa wykorzystywana jest między innymi. w przemyśle motoryzacyjnym. Większość samochodów osobowych i ciężarowych, które jeżdżą drogami Unii Europejskiej zawiera elementy wykonane z warszawskiej stali jakościowej. Powstają z niej również łożyska, części maszyn, elementy elektrowni wiatrowych. Huta ArcelorMittal Warszawa produkuje także pręty żebrowane wykorzystywane w całej Polsce przy budowie wieżowców, stadionów sportowych, tuneli, mostów. W Warszawie użyto ich do budowy takich obiektów jak muzeum Historii Żydów Polskich Polin czy stacje II linii warszawskiego metra.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji Huta ograniczyła na tonę wyprodukowanej stali emisję pyłów o 89,3% a emisję gazów o 63,4%.

Więcej informacji na www.arcelormittal-warszawa.com 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.